Obraz

Fizykoterapia:

Laseroterapia – działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo. Wykorzystywany w urazach ortopedycznych złamaniach, naderwaniach mięśni i ścięgien, w gojeniu ran, w stanach zwyrodnieniowych stawów, w zespołach bólowych kręgosłupa i wiele innych.

Elektrolecznictwo – wykonuję takie rodzaje prądów jak: TENS, traeber, galwaniacja, jonoforeza, stymulacja mięśniowa, interferencja, diadynamiczne, tonoliza. Działanie prądów jest zależne od tego jaki rodzaj z w/w prądów się zastosuję. Tutaj do efektów terapeutycznych możemy zaliczyć: silne działanie przeciwbólowe przy takich dolegliwościach jak: rwa kulszowa, rwa udowa oraz ramienna, zespół bolesnego barku, stany pooperacyjne, zmianach zwyrodnieniowych stawów, stymulacja mięśni osłabionych, niwelowanie nadmiernego napięcia mięśniowego, dawkowanie leku za pomocą prądu stałego, poprawa trofiki i wiele innych.

Głęboka oscylacja – pole elektrostatyczne wykorzystywane w rehabilitacji sportowej oraz urazach tkanek miękkich ( mięśni, ścięgien, więzadeł, przyczepów mięśniowych, torebek stawowych).można ją stosować w silnych dolegliwościach bólowych, poprawia ukrwienie, obniża napięcie mięśniowe co daje szybszą regenerację mięśnia. Dużym atutem jest to, że można stosować bezpośrednio po urazie, stanach ostrych oraz silnych dolegliwościach bólowych. Doskonale sprawdza się również przy problemach z układem limfatycznym ( DRENAŻ LIMFATYCZNY)oraz przy trudno gojących się ranach ( rany pooperacyjne, stopa cukrzycowa itp.) To urządzenie posiadam jako jedyny w Cieszynie.

Lampa Sollux – lampa emitująca promieniowanie podczerwone, osiąga temperaturę 90 stopni. Działa rozluźniająco, poprawia ukrwienie, działa przeciwbólowo, stymuluje wydzielanie endorfin.. Stosujemy ją przed masażem u pacjentów!

Bionic - Lampa emitująca widzialne światło żółte. Wykorzystywana w problemach dermatologicznych.

Masaż:

Leczniczy, rozluźniający, całościowy kręgosłupa - masowany jest cały grzbiet. Zabieg trwa ok 1 godziny. Cena podana w cenniku jest kosztem jednorazowego masażu. Przy większej ilości zabiegów cena staje się korzystniejsza dla pacjenta.

Leczniczy, rozluźniający częściowy kręgosłupa – masowany jest tylko dany odcinek kręgosłupa: szyjny, piersiowy lędźwiowy. Zabieg trwa ok 30 minut.

Leczniczy częściowy ciała – masowany jest tylko: kończyna górna lub dolna prawa lub lewa. Istnieje możliwość masowania obu kończyn.

Masaż całościowy – masowane jest cale ciało ( kończyny dolne, górne, brzuch, grzbiet). Zabieg trwa godzinę. Aby umówić się na taki masaż prosimy dzwonić z jednodniowym wyprzedzeniem.

Skojarzona terapia antycellulitowa polega na połączeniu kilku zabiegów. Drenażu limfatycznego, elementów masażu: klasycznego, bańką chińską oraz masażu izometrycznego. Dodatkowo wykorzystuję specjalne kosmetyki redukujące cellulit. Zabieg trwa godzinę. Na początku i końcu terapii dokonuję pomiary obwodowe z rezultatem terapii.

Kinezyterapia to ćwiczenia, które są dopierane indywidualne do problemów /dysfunkcji pacjenta. Do ćwiczeń wykorzystujemy – piłki, krążki dynair, taśmy oporowe. Pacjent przebywa sam na sam z fizjoterapeuta. Ćwiczenia są objaśniane, pokazywane i korygowane przez terapeutę.

Kinesiotaping jest to oklejanie specjalnymi plastrami. Często wykorzystywane w rehabilitacji sportowej po urazach tkanek miękkich i nie tylko, do stabilizacji stawów, w celu zwiększenia wydolności mięśni, działaniu przeciwbólowym. Posiadam certyfikat ukończenia kursu Kinesiotaping’u na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Dodatkowo firma jest otwarta na współpracę z małymi i średnimi firmami, klubami sportowymi oraz osobami uprawiających sport indywidualnie. Mamy przegotowane specjalne oferty. Dużym plusem jest indywidualnie dobieranie zabiegów jak i ćwiczeń do potrzeb pracowników/zawodników. W celu zapoznania się z tymi ofertami prosimy o kontakt mailowy: studio@rehamed.cieszyn.pl lub telefoniczny: 793 430 807

Partnerzy

Studio Rehabilitacji i Masażu RehaMed
Ul. Hallera 50
43-400 Cieszyn

tel.: 793 430 807
e-mail: studio@rehamed.cieszyn.pl